Multimagi na Światowych Wystawach Wynalazków

„Na najbardziej prestiżowej „Światowej Wystawie Wynalazków, Badań Naukowych i Nowych Technologii Brussels Eureka 2001” multimagi otrzymały Złoty Medal z Wyróżnieniem i Nagrodę Specjalną Jury za najbardziej oryginalny wynalazek Jubileuszowej 50. Wystawy „Brussels - Eureka 2001”. Multimagi zostały nominowane do złotej „piątki” wynalazków ubiegających się o Nagrodę Główną Grand Prix. Był to pierwszy od 10 lat wynalazek z Polski, który otrzymał tak wysoką nominację do tego „Oscara Techniki”. Zdaniem przedstawicieli jury, a także specjalistów reprezentujących ośrodki naukowo-badawcze wielu koncernów światowych obecnych w Brukseli, przed multimagami otwiera się kariera globalna. Czy ten sukces bez precedensu zostanie zauważony i wykorzystany w Polsce?”

 

(„Motor” nr 51-52/2001)


„Ekspozycja adresowana jest do polskiego biznesu, właścicieli firm, którzy są otwarci na nowe rozwiązania i nie boją się podejmować ryzyka – powiedział Władysław Kółeczko, prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, współorganizator giełdy, obok Biura Współpracy z Zagranicą „Eurobusiness”. Pokaz obejmuje wynalazki, które zdobyły złote, srebrne i brązowe medale na wystawach w Brukseli, Norymberdze, Pekinie, Genewie, Moskwie i Gdańsku. W branży auto-moto liderem niekwestionowanym są aktywatory magnetyczne nowej generacji typu Multimag. Na Światowej Wystawie Wynalazków „Eureka” w Brukseli jurorzy przyznali ich twórcom złoty medal z wyróżnieniem. Zostały też nominowane do „Oskara Wynalazków Świata”. O pierwszym Muitimagu pisaliśmy w 1999 r. narażając się wówczas na krytykę pewnego profesora. Przypomnijmy, że zamontowane w aucie zmniejszają zużycie paliwa średnio o ponad 10% (maks. ponad 14%), redukują związki toksyczne w spalinach (tlenek węgla, węglowodory, tlenki azotu - od 48 do 77%). Zrobiły furorę w tzw. jazdach na kropelkę i w wyścigach sportowych. Stosowane mogą być w samochodach zasilanych benzyną, olejem napędowym, gazem i z silnikami dieslowskimi. Także w autach z katalizatorem.”

(Krystyna Forowicz, „Rzeczpospolita ” z 19.03.2002 r.)


„W przeciwieństwie do magnetyzerów przepływowych (czyli takich, które wymagają rozcięcia przewodów paliwowych), „multimag” obywa się bez ingerencji w układ paliwowy. Wystarczy go tylko zamontować na przewodach. Ma to niebagatelne znaczenie dla posiadaczy samochodów, gdyż w nowych pojazdach, jakakolwiek ingerencja w silnik kończy się utratą praw gwarancyjnych. Założenie „multimaga” jest bajecznie proste, trwa dosłownie kilka minut i może tego dokonać zupełny laik. Na krajowym rynku jest kilka podobnych rozwiązań. Po konsultacjach ze specjalistycznymi ośrodkami techniki motoryzacyjnej nasz wybór padł właśnie na „multimaga”. Polscy twórcy nagrodzonego w Brukseli urządzenia nie mieli ani chwili wątpliwości i zgodzili się udostępnić do długodystansowych testów swój magnetyzer.

Wkrótce w jednym z wydań „Motogratki” opublikujemy szczegółowe wyniki kilkumiesięcznych testów. Urządzenie zainstalowane zostało pod niezależną kontrolą fachowców firmy „Multexim”. W autoryzowanym serwisie koncernu Forda dokonywane są na najnowocześniejszych urządzeniach diagnostycznych próby pomiarowe. Na razie możemy potwierdzić, że „multimag” spisuje się bardzo obiecująco, zaś w testowanym samochodzie apetyt na benzynę znacznie zmalał.

(Jerzy Pikuła, Dziennik Zachodni nr 290/ 2001)


Medale, nagrody, wyróżnienia

Bruksela - Eureka 2001

   
     
  Zloty Medal z Wyróżnieniem Jury, Nagroda Specjalna za oryginalność, nominacja do Oscara Wynalazków Świata.  
     
 
Oczekiwanie na ogłoszenie decyzji Międzynarodowego Jury, Światowej Wystawy Wynalazków i Nowych Technologii BRUSSELS EUREKA 2001. Jose Loriaux ( z prawej), prezydent Światowej Wystawy „ Brussels Eureka”, na stoisku multimagów w Brukseli, po przyznaniu im Złotego Medalu z wyróżnieniem, nominacji do Oskara Wynalazków Świata i Nagrody Specjalnej Jury. Andre Franq ( z prawej), przewodniczący Jury, wręcza Krystianowi Witaszakowi, pełnomocnikowi zespołu autorskiego – Nagrodę Specjalną za oryginalność i przydatność praktyczną wynalazku MULTIMAG.
     
   
 

Genewa - Palexpo 2002

   
Medal brązowy  
     
 
Ogłoszenie decyzji Jury podczas Światowej Wystawy Wynalazków – PALEXPO 2002 w Genewie. Multimagi zdobyły Medal Brązowy oraz Nagrodę Specjalną Federacji Rosyjskiej Faraq Moussa ( drugi z lewej), prezydent Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców ( FIA ), na stoisku multimagów w Genewie Profesor Wladislaw Wiktorowicz Fadjejew ( z lewej), szef ekspozycji Rosji w Genewie, wręcza Krystianowi Witaszakowi Nagrodę Specjalną ( dyplom + medal ) Federacji Rosyjskiej za oryginalność techniczną i dużą przydatność praktyczną multimagów
 

Budapeszt - Genius 2002

     
Multimagi otrzymały medal GENIUS i dyplom Medal Genius Prize for the Invention.
     
 
Oczekiwanie na otwarcie Światowej Wystawy Wynalazków GENIUS w Budapeszcie Zainteresowani multimagami w Budapeszcie pytają o szczegóły Ogłoszenie decyzji Międzynarodowego Jury, Światowej Wystawy Wynalazków GENIUS
     

Międzynarodowe Jury Wystaw, składało się z naukowców i ekspertów – praktyków: z 26 państw w Brukseli, z 64 państw w Genewie, i z 16 państw w Budapeszcie.

Copyright by B.K.M. Trust International Poznan. Wszystkie prawa zastrzeżone.