Testy i konkursy

Moje Auto nr 2. luty 1999

str. nr. 25

Trzeba przyznać, że producentom aktywatorów magnetycznych Multimag nie brakuje wiary w skuteczność urządzeń i fantazji w ich promowaniu.

Miliard starych złotych nagrody (100.000 ! nowych zł) dla tego, kto udowodni, że Multimagi działają gorzej niż to deklaruje producent, zrobiło wrażenie na wielu ekspertach i mechanikach samochodowych. Redakcja „Mojego Auta" zarezerwowała sobie w tej konfrontacji rolę obserwatora, mimo że inicjatywa zorganizowania spektakularnego konkursu wyszła od nas.

Przyznam się Państwu, że nie chcemy być postrzegani jako bezkrytyczni zwolennicy Multimagów, mimo że nasze doświadczenia są więcej niż pozytywne. Oczywiście nie dysponujemy specjalistyczna aparatura ani głęboka wiedza specjalistów, konieczna do prawidłowej interpretacji wszystkich wyników. Prawdę mówiąc, nikt z oponentów takiej rzeczowej dyskusji się nie podjął. Wszystkie znane nam wyniki profesjonalnych badań i testów świadczą o przydatności urządzeń, Cóż jednak odpowiedzieć na krytykę mechanika, który nie wierzy w sens stosowania czegokolwiek, co nie jest montowane w samochodzie na poziomie fabrycznym? Konkurs daje szansę tym wszystkim, którzy do problemu aktywatorów magnetycznych podchodzą serio. Innych zaś, pseudofachowców - przemądrzałych niby znawców stawia w sytuacji co najmniej niezręcznej.

Nieco inne zdanie na ten temat ma jeden z naszych Czytelników, który tak oto pisze:

„...przed kilku laty redakcja jednego z czasopism motoryzacyjnych zorganizowała na parkingu szkoły policyjnej jazdę po pijaku. Dziennikarze strzelili sobie po 25 gramów czystej wyborowej, poczym sprawdzano ich czas reakcji i wyniki slalomu pomiędzy pachołkami itd. Potem był kolejny kieliszek i kolejny. Wyniki testu byty oczywiście łatwe do przewidzenia - wódka kierowcy szkodzi na wszystko oprócz snu. Co prawda, złośliwy powie, że do wypicia każda okazja jest dobra, ale czy warto o czymś tak oczywistym pisać.

Przypomniałem sobie tę historię, czytając Wasz konkurs o Multimagach. Po co udowadniać to, co jest oczywiste? Oczywiście, proszę nie doszukiwać się analogii pomiędzy dwoma testami. Alkohol szkodzi - wiadomo. Magnetyzery, czy - jak kto woli - aktywatory magnetyczne, są pożyteczne - też wiadomo.

Osobiście uważam tez, że malkontenci i niechętni wszelkim nowinkom techniki pozostaną nadal przy swoim. Zamiast spuścić z tonu i tak będę twierdzić, że niczego nie muszą i nie będą sprawdzać. Samo życie (...) Mimo to, konkurs jest potrzebny. O postęp należy zabiegać. To także rola prasy."

Mirosław G. - Otwock

A co sądzą o aktywatorach Multimag ich użytkownicy. Proszę do nas pisać i dzielić się uwagami. Jak nam wiadomo, tych urządzeń montuje się coraz więcej. Do współpracy zapraszamy także profesjonalistów. Z największa niecierpliwością oczekujemy jednak informacji o pierwszych śmiałkach, którzy zechcą podważyć skuteczność Multimagów. Przypominamy więc raz jeszcze warunki konkursu, w którym można wygrać miliard starych złotych.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Samochód przeznaczony do badań będzie sprawny technicznie, a wszelkie parametry silnika będą zgodne z zalecanymi przez producenta.

2. Montażu    aktywatorów Multimag w wybranym aucie dokonają przedstawiciele B.K.M. Trust International i P.T.H. „Akra".

3. Badania będą prowadzone zgodnie z aktualnymi, międzynarodowymi przepisami, w obecności specjalistów japońskich, szwedzkich i polskich, reprezentujących M.C.A.M

4. Stanowisko badawcze oraz aparatura kontrolno-pomiarowa posiadać będzie aktualne atesty i homologacje.

5. Warunki techniczne i organizacyjne  badań  będą uzgodnione na piśmie pomiędzy M.C.A.M. „Ekocentrum" a jednostką lub osobami przystępującymi do konkursu.

( TG )

Uwaga!

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 31 marca 1999. Zgłoszenia należy kierować pod niżej podane adresy:

Ekocentrum - Międzynarodowe Centrum Aktywacji Magnetycznej The Ecocenter Group, Inc. International Japan-Sweden-Poland

Wyłączni przedstawiciele w Polsce:

B.K.M. -Trust, 61-397 Poznań, os. Rzeczypospolitej 1/73, tel./fax (0-61) 879-00-73, tel. kom. 0-602 77 44 50.

P.T.H. - Akra, 02-758 Warszawa, ul. Mangalia 3B, tel./fax (0-22) 642-96-35 w.21, 42-09-74 w.21, tel. kom. 0-602 73-81-81.

Copyright by B.K.M. Trust International Poznan. Wszystkie prawa zastrzeżone.